Ειδική εξέταση για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας των τίτλων σπουδών Οδοντιατρικής που προέρχονται από χώρες που δεν είναι μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Το Κυπριακό Συμβούλιο Αναγνώρισης Τίτλων Σπουδών (ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ.) ανακοινώνει ότι το Πανεπιστήμιο Κύπρου, στα πλαίσια Συμφωνίας Συνεργασίας με το ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ., θα διοργανώνει γραπτές εξετάσεις για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας των πιο πάνω τίτλων σπουδών, μέσω του Κέντρου Επιστημονικής Επιμόρφωσης, Αξιολόγησης και Ανάπτυξης (Κ.ΕΠ.Ε.Α.Α.).

Οι εξετάσεις θα αφορούν στα μαθήματα της Εξακτικής και της Ακίνητης Προσθετικής.

Στις εν λόγω εξετάσεις μπορούν να συμμετέχουν όσοι αιτητές/αιτήτριες έχουν υποβάλει αίτηση στο ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ. και έχουν εξασφαλίσει σχετική παραπεμπτική επιστολή, ανεξάρτητα πότε υπέβαλαν την αίτησή τους.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποταθούν στο Κέντρο Επιστημονικής Επιμόρφωσης, Αξιολόγησης και Ανάπτυξης (Κ.ΕΠ.Ε.Α.Α.) του Πανεπιστημίου Κύπρου στο τηλ.: 22894151.