Ειδικές εξετάσεις για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας τίτλων σπουδών Οδοντιατρικής που προέρχονται από χώρες που δεν είναι μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Το Κυπριακό Συμβούλιο Αναγνώρισης Τίτλων Σπουδών (ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ.) ανακοινώνει ότι το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, στα πλαίσια Πρωτοκόλλου Συνεργασίας με το ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ., διοργανώνει γραπτές εξετάσεις για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας των πιο πάνω τίτλων σπουδών.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν την Τρίτη 7.3.2023 και την Τετάρτη 8.3.2023. Το ημερήσιο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί αρχές Μαρτίου και αφού είναι γνωστά όλα τα μαθήματα και η γλώσσα που επιθυμούν να εξεταστούν οι υποψήφιοι.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στα Ελληνικά και Αγγλικά.

Στις εν λόγω εξετάσεις μπορούν να συμμετέχουν όσοι αιτητές/αιτήτριες έχουν υποβάλει αίτηση στο ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ. και έχουν εξασφαλίσει σχετική παραπεμπτική επιστολή, ανεξάρτητα πότε υπέβαλαν την αίτησή τους.

Οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις ειδικές εξετάσεις θα πρέπει να υποβάλουν γραπτώς αίτημα, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email), στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου έως και τις 22 Φεβρουαρίου 2023, 6:00 μμ στην ηλεκτρονική διεύθυνση Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποταθούν στο Τμήμα Οδοντιατρικής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου στο τηλ.: 22559620.